• Sel

En iyi 10 başarı-motivasyon filmleri

En son güncellendiği tarih: 31 Ağu 2020


Bir şeyin üstesinden gelemeyeceğimizi düşündüğümüzde yaşanan motivasyon düşüklüğüne iyi gelecek en iyi başarı ve motivasyon filmleri. Çoğu hayattan gerçek hikayelerden esinlenerek çekilen bu filmler, bizlere umut olarak hayatlarımızı değiştirmek için ilham kaynağı oluyorlar.


Keyifli seyirler...


10- Rüzgarın Oğlu (Race)
1936'da Afroamerikan Jesse Owens, Hitler'in Nazi rejiminin merkezi Berlin'de Olimpiyat rekorları kırarak ve dört altın madalya kazanarak dünyayı şaşırttı. Hitler'in Ari üstünlüğü görüşüne karşı mücadele ederek dünya sahnesine çıkan Jesse Owens'ın gerçek ve etkileyici hikâyesini anlatmaktadır.


IMDB: 7.1

Süre: 134 dk


9 The Founder


The Founder, Amerikan kültürünün fast-food devi McDonald's'ın bahsedilmeye değer kuruluş öyküsünü anlatıyor. Tek bir restoranın önce ABD, sonra dünya çapında bir fast-food zincirine dönüştümünden bahseder. 2016 yapımı bu biyografi filmi, Amerikan girişimcilik kültürünün çoğu öğesini barındırması adına dikkate değer bir yapım olmuştur.


IMDB: 7,2

Süre: 115 dk


8-Göklerin Hakimi (Aviator)

5 dalda Oscar kazanmış bir biyografi filmi olan Göklerin Hakimi Howard Hughes’in azim ve başarı dolu hayat hikayenisi konu ediniyor. Hughes, babasının matkap ucu fabrikasından kalan serveti, I. Dünya Savaşı'nda savaşan uçakları konu alan "Cehennem Melekleri" adında bir film çekmek için kullanmak gibi riskli bir karar aldı ve benzeri olmayan bir film yapmak üzere yola çıktı. Bu yol ona büyük bir şöhret getirdi.


IMDB: 7.5

Süre: 170 dk


7- Philadelphia


Eşcinsel ve işinde başarılı bir avukatın bir gün AIDS virüsü taşıdığını fark edilip, çok geçmeden çalıştığı hukuk bürosundaki işine de önemsiz bir sebepten dolayı son verilmesiyle hikayenin başka boyutlara taşındığı etkileyici bir drama filmidir.


IMDB: 7.7

Süre: 119 dk


6- Umudunu Kaybetme (The Pursuit of Happyness)Her şeyi kaybeden ama sonunda her şeyi alan bir adam olan Chris Gardner'ın gerçek hikayesine dayanıyor. Bu filimde çalışkan, sevecen ve sevgi dolu bir baba olan Ganderin, karısı ve oğlu için finansal olarak mücadele ederken eşi tarafından terk edilmesiyle, oğuluyla beraber verdikleri hayat mücadeleyi konu alıyor.


-“İnsanlar bir şey yapamaz ve senin de yapamayacağını söylerler. Bir hayalin varsa onu zorla al.”


IMDB: 8.0

Süre: 118 dk


5-Rocky

Rocky tarihe adını yazdırmış ve simgesel bir filme dönüşerek zamansız filmler arasına girmiştir. Rocky, finansal durumu kötü ve kimsesi olmayan, bilmeyen bir boksördür. Apollo Creed isimli ünlü boksörün önerisi üzerine turnuvaya adı duyulmamış amatör bir boksör alınacaktır. Bu isim ise Rocky'den başkası değildir. Rocky kararlılığını, sıkı çalışmasını ve asla pes etmeme tutumuyla artık yılın en önemli maçının aktörlerinden biridir.


Dünya çapında büyük ilgi gördükten sonra devam filmleri çekilerek bir seri haline getirilmiştir. 10 kategoride Oscar'a aday olup bunlardan 3 tanesini kazanmıştır.


IMDB: 8.1

Süre: 119 dk


4- Para Avcısı (Wolf of Wall Street)Amerikan borsasında çalışan Jordan Belfort'un biyografisinden esinlenilmiştir. Komisyoncu olarak başladığı Wall Street de Para kazanma hırsıyla her şeyi yapmaya hazır bir CEO olur. İnsanları borsa da değersiz kağıtlarla dolandıran Belfort kısa sürede inanılmaz paralar kazanır. Belfort’un hırsını ve zekasını konu edinen Para Avcısı en iyi motivasyon filmleri arasına adını yazdırıyor.


IMDB: 8.2

Süre: 180 dk


3- Temple Grandin


Otizm rahatsızlığına rağmen, hayvan hakları ve otistik çocuklar için devrim niteliğinde fikirler geliştiren, kendi başına hayat mücadelesi veren Profesör Temple Grandin’in başarılarla dolu hikayesi.

Golden Globe ve Emmy başta olmak üzere birçok ödüle aday gösterilen ve çoğunu toplayan film şüphesiz o yılın en başarılı televizyon yapımlarından biri olmayı başardı.


IMDB: 8.3

Süre: 120 dk


2- Cesur Yürek (Braveheart)


Çocukken ailesini İskoçya uğruna kaybeden William Wallace büyük acılar sonrası yeniden memleketi olan İskoçya’ya döner. Orda Çocukluk aşkıyla yeniden karşılaştığında hayatının değişeceğinden habersizdi. İngiliz askerleri tarafından çocukluk aşkının öldürülmesiyle her şey alt üst olmuştur ve Wallace artık ülkesinin özgürlüğü için amansız bir savaşçıya dönüşmüştür.


IMDB: 8.3

Süre: 165 dk


1-Forrest Gump


Forrest Gump, Alabama’da yaşayan düşük IQ sahibi olan bir adamın hayatını ele alıyor. Zeka seviyesi nedeni ile devlet okullarına girmekte bile zorlanan Forrest Gump zamanla akla mantığa uymayan başarılara imza atıyor. Her ne kadar zeka seviyesi düşük olsa da fiziksel olarak son derece sağlam olan Forrest Gump, zamanla gelişen olaylar zincirinde bizi hayal edemeyeceğimiz bir dünyaya götürüyor.


IMDB: 8.8

Süre: 142 dk


Umarım keyifle izler ve insanın istedikten sonra önünde hiçbir şeyin duramayacağını tekrar kendinize hatırlatmış olursunuz...

55 görüntüleme1 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

Abonelik Formu

  • Facebook
  • Twitter
  • Facebook
  • Twitter

©2020, Hikayeniyarat tarafından Wix.com ile kurulmuştur.

Gizlilik Politikası