• Sel

Gezmek için tercih edebileceğiniz en ucuz ülkeler

En son güncellendiği tarih: 27 Eyl 2020

Çok yer gezip görmek isteyip, kur farkı gibi ekonomik nedenlerden dolayı endişe duyuyorsanız karşınızda bütçenizi aşmayacak ve gittiğinizde sizi kendine hayran bırakacak ülkeleri burada bulabilirsiniz.


Makedonya


Balkan ülkelerinin en iyisi ve ucuzu olarak kabul edilen Makedonya, Türk vatandaşlarından vize istememesi nedeniyle tercih edilen ülkeler arasındadır. 600 yıllık Osmanlı himayesinden kalmış,kültür, gelenek ve tarih kokan bu ülkede bir çok müze, meydan ve heykel görebilirsiniz. Para biriminin ise Türk lirasına oranla çok düşük olmasından dolayı size rahatça gezebilme imkanı sunuyor. Ayrıca konaklama ve yemek seçeneklerini de oldukça ucuz fiyatlara bulabiliyorsunuz.Vietnam


Güneydoğu Asya ülkesinde yer alan Vietnam, hareketli şehir yapısı, tarihi ve doğal güzellikleriyle en çok turist çeken ülkelerden biridir. Geleneksel festivaller, savaş zamanından kalma müzeler ve ünlü mağaralarıyla görülmeye değer bir ülke statüsünde. Önemli faktörlerden olan konaklama ve yemek ihtiyaçlarınızı da bütçeniz çerçevesinde bulabiliyorsunuz. Ulaşımın da oldukça ucuz olduğu Vietnam'da bir sürü yer gezip, gün sonunda minimum derecede para harcamış olmanız oldukça mümkün. Böylece çok para harcamadan şahane bir gezi yapabiliyorsunuz.

Tayland


Doğa güzelliği, manzaraları ve tertemiz okyanusu ile tanınan bir Asya ülkesidir. Her bütçeye uygun olan bir program ile Budist tapınakları ve kabilelerini gezerek bu güzel ülkenin kültürünü yakından tanıyabilirsiniz.Gezi sırasında yapabileceğiniz ucuz aktivitelerin arasında, ada turları da oldukça tercih ediliyor. Tayland da konaklama ise yine oldukça makul fiyatlardan başlamakta. Ayrıca, Tropik iklime sahip bu ülke, sizlere Asya mutfağından sokak lezzetleri de sunuyor. Tayland sadece uçak bileti fiyatları konusunda biraz pahalı olabiliyor, fakat uygun tarihleri yakaladığınız zaman bütçenize göre bir fiyat yakalayabiliyorsunuz.

Romanya


Avrupa'nın en ucuz ülkelerinden biri olan Romanya gezilebilecek en güzel ülkelerden biri unvanını alıyor. Transilvanya bölgesi, Bran kalesi, orta çağ kasabaları ve eski kiliseleri ile beklentilerinizi aşan bu ülke sizi kendine hayran bırakacak. Yemek ve konaklama olarak uygun seçenekler barındıran ülkede tercihinize göre lüks yerlerde bile bütçenizi aşmadan hareket edebilirsiniz.


Bulgaristan


Avrupa'nın en eski ülkesi olan Bulgaristan, oldukça zengin bir tarihi yapıya sahiptir. Karadeniz sahilleri, kültürel mirası, doğal yapısı ve yemekleriyle sizi her konuda memnun edebilecek bir ülkedir. Başkent Sofia da ücretsiz şehir turuna katılarak enerji dolu bir gün geçirip, ünlü St. Alexander Nevsky Katedrali’ni ziyaret edebilirsiniz. Bulgaristan her sene Türkler tarafından oldukça tercih edilen bir ülke olmuştur. Bunun nedenleri arasında Türkiye'den Bulgaristan'a fazlaca ulaşım seçeneğinin olması ve ekonomik olarak insanları zorlamayan bir ülke olmasıdır. Tren, Otobüs, araba ve uçak gibi seçeneklerinin olmasıyla herkes kendi bütçesine göre bir tercih yapabiliyor. Konaklama ve yemek gibi unsurları da çok düşük fiyatlara bulabiliyorsunuz.

Ukrayna


Dünya'nın en ucuz ülkelerinden biri olarak kabul edilen Ukrayna, Doğu Avrupa' da yer almaktadır. Karadeniz kıyısı olan bu ülke, dağları, Ortodoks Kiliseleri, manastırları ve katedralleri ile ünlüdür. Başkent Kiev'de 11. yy dan kalma Ayasofya Katedrali en çok ziyaret alan noktalardan biridir. Aynı zamanda oldukça renkli bir gece hayatına sahiptir.Ülkede kullanılan para birimi, kur olarak Türk lirasından düşüktür. Böylece konaklama fiyatları yaklaşık 50 ila 100 lira şeklinde değişmektedir. Uçak bileti ve yemek ise aynı şekilde uygun fiyata bulunabilecek cinsten.Son olarak, Ukrayna ikliminden dolayı soğuk bir ülkedir, bu nedenle gezi için tercih edilebilecek en güzel zaman yaz zamanı mevsimi olacaktır.
Polonya


Avrupa birliği ülkesi olan Polonya. Orta Avrupa da yer alıyor. Avrupa ülkesi olmasına rağmen Euro kullanmayıp kendi para birimlerini kullanıyorlar, bu da fiyatların ucuzluğunda oldukça etkili bir faktör oluyor. Konaklama, ulaşım ve yemek gibi ihtiyaçlarınızı en düşük fiyatlardan bulabilmeniz mümkün. Geceliği 80 liraya aradığınız bütün özellikleri taşıyan bir otelde kalabiliyorsunuz. Özellikle oldukça lezzetli olan sokak yemekleri, restoranlarda bile neredeyse aynı fiyata kaşınıza çıkıyor. Bir hafta sonunuzu ayırıp tercih edebileceğiniz bu yerde II. Dünya Savaşından kalmış tarih dolu yerleri gezebilir, ülkenin zengin tarihini öğrenebilirsiniz. Ayrıca Polonya, eşsiz dağları, ormanları ve sahilleri ile kendine hayran bırakan doğal güzelliklere sahiptir. Kış ziyaretlerinde kayak yapabileceğiniz, yazın ise tertemiz sahillerde vakit geçirebileceğiniz bir yerdir.

31 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

Abonelik Formu

  • Facebook
  • Twitter
  • Facebook
  • Twitter

©2020, Hikayeniyarat tarafından Wix.com ile kurulmuştur.

Gizlilik Politikası